13 Ekim 2015 Salı

Baş Ağrısı İçin Doğal Çözümler

İnsanüstü baş ağrılarına sahip biri olarak sizlere yıllardır baş ağrılarımı ilaç dışında nasıl geçirdiğimden,azalttığımdan bahsedeceğim.

Baş ağrıları genelde kesin bir nedene bağlı değildir.Stres,yorgunluk,susuz kalmak,alkol,uykusuzluk,açlık gibi nedenlerden dolayı ağrılar oluşabilir.
Eğer ağrılarınız kolay geçmiyorsa ve eskiye oranla daha sık tekrarlanıyorsa bunun nedenini bulmanız gerekir ve her şeyden önce doktora başvurmanız.

Benim şimdi sizlere bahsedeceğim yöntemler ilaç kullanmamak,ilaçtan zarar görmemek için uygulanabilecek doğal yöntemlerdir.İlaç kullanmak ne yazık ki vücutta bağımlılık yapar ve sık alınan ağrı kesiciler sonucu ilaca alışan vücut ilaç alınmadığı zaman ağrıyı tetikler.
Benim denediğim ve ağrıları hafifleten doğal yöntemler:
 • Ağrı kesici bantlar • Baş ağrısı giderici bantlar bir çok kişinin kullanıp memnun kaldığı bir yöntem.Bende Stop Ever markasına ait bantları kullanmıştım ben çok memnun kalmamıştım çünkü verdiği ferahlatıcı his bana yetmemişti çünkü benim ağrılarımın şiddeti normal ağrılardan daha fazlaydı ama bu bantlar çok pratik ve etkili oluyor bende kendimce bende işe yarayan yöntemini buldum.Önce alnıma ağrı kremimi sürüyorum sonra bu bantlardan yapıştırıyorum ağrı kremi mentollü olduğu için üstüne de ferahlık veren bant yapıştırdığımdan etkisi harika oluyor.
  Ağrı kesici bantlarla ilgili yazımı şuraya yazmıştım isterseniz oradan okuyabilirsiniz.
 • Lavanta koklamak  • Lavanta veya lavanta yağı koklamak sakinleştirici etkisi yüzünden ağrılarınızı hafifletecektir.

   • Nane yağı koklamak

   Nane yağı mentollü etkisi sayesinde sizi ferahlatacak ve damarlarınızı açtığı için ağrılarınızın hafiflemesinde yardımcı olacaktır.

   • Masaj yapmak   Özellikle şakaklara,ense köklerine ve kulak arkasına yapılan masaj kan dolaşımınızı arttıracağından ağrınızın hafiflemesine yardımcı olur.

   • Sıcak duş 


   Strese bağlı ağrılarda sıcak bir duş almak sizi rahatlatır ve ağrılarınızı en aza indirger.

   • Acıyı yönlendirin


   Baş parmağınız ve işaret parmağınız arasındaki dokuyu sıkmanız acıyı o noktada toplayacağından ağrınızın hafiflemesine yardımcı olur.

   • Bol bol su için


   Susuz kalmak baş ağrısı yapabilir.Gün içinde susamayı beklemeden bol bol su içmeye özen gösterin.

   Benim önerilerim bu şekildeydi sizin özellikle uyguladığınız memnun kaldığınız başka bir yöntem varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.
   Sağlıklı günler!


   BENİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN♥

   Twitter:https://twitter.com/ceydacengizblog
   İnstagram:https://instagram.com/ceydacengizblog/
   Youtube:https://www.youtube.com/channel/UCiCi5KLHFNP726NHEikNgoA

   5 yorum:

   1. bilgiler için çok teşekkürler,
    benim migrenim var ağrı yükselmeden bunları muhakkak deniyeceğim
    sevgiler..
    dikisdikmekbenimisim@gmail.com

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Umarım faydalanabileceğiniz bilgiler olmuştur,yorumunuz için teşekkürler.

     Sil
   2. Merhaba, güzel öneriler paylaşmışsınız. Benim sınüzlerden gelen baş ağrılarım oluyor mesela, hiçbir ağrı kesici işe yaramadı bugüne kadar. Çin yağı diye birşey almıştım aktardan,okaliptus içeriyor o ağrıyı baya hafifletiyor ...
    Gri palyaçonun etkinliğinden sizi buldum ve takibe aldım, bana da beklerim :))

    www.ganzenindunyasi74.blogspot.com.tr

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Yorumun için teşekkürler:) Çin yağını en kısa zamanda deneyeceğim,umarım öneriler faydalı olmuştur:)

     Sil
   3. Merhaba bantları ben de daha önceden kullandım mentollü olduğu için ferahlatıyor ama şiddetli ağrılarda çözüm olmuyor daha çok ateş düşürücü olarak kullanılıyor ama kremle kullanmamıştım deneyeceğim :)

    Bloğunu takibe aldım bana da beklerim :))))

    YanıtlaSil